Bruno Mars přiveze do Prahy džungli

Praha – Jméno Bruna Marse může někomu evokovat sladkou čokoládovou tyčinku. Vlastně není od pravdy daleko. Rodák z Havaje je považován za jednoho z nejtalentovanějších umělců současnosti, dámy i dívky z něj omdlévají a jeho hudba je v momentech sladká možná až moc. Přesto je svým způsobem výjimečný. O tom se ostatně budete moci přesvědčit sami, protože do hlavní české metropole přijede 6. listopadu se svým The Moonshine Jungle Tour.

Zatím se může chlubit jen dvěma deskami, už tak ale jeho jméno skloňují všichni příznivci popu. Bruno Mars totiž zaplnil díru na trhu, v němž je o kvalitní sólové zpěváky trošku nouze. 

Debutovku Doo-Wops & Hooligans zařadil časopis Rolling Stone mezi nejlepší alba roku 2010 a v tomtéž roce získal Mars také Grammy Award, American Music Award a dvě ocenění MTV European Music Award. Desku proslavily hlavně písně Just The Way You Are nebo The Lazy Song. Album bylo po celém světě devětatřicetkrát platinové. 

Druhá nahrávka Unorthodox Jukebox vyšla v loňském prosinci a právě ta by měla tvořit hlavní část setlistu na The Moonshine Jungle Tour. Písně na desce jsou více „hozené“ do retra, čemuž odpovídají i Marsovy současné klipy.

Americký zpěvák Bruno Mars
Americký zpěvák Bruno Mars

Od Elvise k Michaelovi 

Zpěvák, skladatel a producent se narodil na Havaji. Jeho otec pořádal show ve stylu Las Vegas, ve kterých běžně účinkovala celá rodina. Malý Bruno se v té době stal napodobitelem Elvise Presleyho a začal pravidelně vystupovat. Nezpochybnitelný vliv měl na jeho budoucí tvorbu také Michal Jackson, k němuž je občas přirovnáván. Showmanství tak má Mars v krvi už od svého dětství. 

Vlastním jménem se umělec jmenuje Peter Gene Hernandez. Pseudonym Bruno Mars vznikl podle amerického wrestlingového zápasníka Bruna Sammartina. A proč právě Mars? V několika rozhovorech prohlásil, že je sám z jiného světa…