Jack Nicholson končí kariéru. Počkat… vlastně ne!

Los Angeles – Jack Nicholson balí kufry a navždy odchází z Hollywoodu. Nebo ne? Falešná poplašná zpráva o tom, že jeden z nejvýraznějších herců dob minulých i současných odchází do důchodu, se včera vyvrátila stejně rychle, jako se rozprchla po internetu. Jenže věc se neuvedla na pravou míru natolik rychle, aby se o Nicholsonově odchodu nestačila zmínit světová média, která tím způsobila značný chaos.  

O konci kariéry někdejšího Jokera z Batmana napsal třeba bulvární server Radar online. Avšak o několik minut později se hercova blízká přítelkyně vyjádřila, že Nicholson ještě nemá v plánu z plátna nadobro zmizet. „Jack se nikam nechystá a rozhodně netrpí výpadky paměti ani stařeckou demencí. Naopak stále aktivně pročítá scénáře,“ uvedla Marina Shriverová. 

Naposledy ale publikum svého oblíbence vidělo před dvěma lety ve filmu Jamese Brookse Poznáš, až to přijde? Se stejným režisérem se Nicholson ruku v ruce dobral ke dvěma Oscarům za Lepší už to nebude a za snímek Cena za něžnost. Čeští diváci jeho obličej ale nejčastěji spojují s dílem Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem, avšak poslední nabízenou roli alkoholika odmítl. 

Nicméně se i tak dá předpokládat, že vše byly jen spekulace a Nicholson herectví na hřebík ještě nepověsí.