Stojí za pozornost: The Strypes jako novodobí „Brouci“

Máte rádi rock'n'roll, ale přijde vám, že od dob Beatles či Rolling Stones ho nikdo pořádně neumí zahrát? Pak by vám do vkusu mohla padnout teenage kapela z Irska The Strypes. Čtveřice sice u někoho budí svým mladistvým zjevem dojem, že nedávno teprve vstala z nočníku a starým pardálům se nemůže rovnat, ale… jen počkejte, až je uslyšíte.

Nejstaršímu členovi formace je sedmnáct let. Společně hrají už pět let a loni hudební svět překvapili svým prvním „ípíčkem“ Young, Gifted & Blue, které se dostalo do rukou i samotnému Eltonu Johnovi, který je následně vzal pod křídla své nahrávací společnosti . Přestože pánové chodili většinu času do školy a písničky natáčeli jen tak bokem, jejich skladba You Can't Judge a Book se okamžitě stala nejhranějším hitem v irském rádiu.

K jejich fanouškovské základně se záhy přihlásily další slavné osobnosti jako třeba Dave Grohl (Foo Fighters), Noel Gallagher (ex-Oasis) nebo Roger Daltrey (The Who).

The Strypes těží ze zvuku šedesátých a sedmdesátých let (ostatně stejně jako Beatles vsadili nováčci na formální sáčka. Podobnost čistě náhodná?) V jejich tvorbě uslyšíte inspiraci tehdejším blues, ale také syrovým rockem. Debutová deska Snapshot je jedna neúnavná jízda, takže pokud byste se rádi vrátili zpátky v čase, Irové vám podávají pomocnou ruku.