Hana Zagorová se vyznává i Vypsanou fiXou

Praha - Hana Zagorová vydala v květnu po sedmi letech studiovou desku Vyznání. Zařadila na ni i písničku, kterou pro ni napsali muzikanti z kapel Tata Bojs a Vypsaná fiXa, tedy úplně jiného hudebního kafe. Zpěvačka se s autory poprvé setkala osobně až před pár dny. Jak jim to spolu zní?

Zkušenou popovou zpěvačku, která se na české hudební scéně pohybuje bezmála čtyřicet let, a muzikanty zvyklé na bahno rockových festivalů svedla dohromady náhoda. Jiří Hradil, klávesista kapely Tata Bojs, měl v šuplíku popovější skladby a nakladatelství Supraphon zrovna oslovilo jeho kolegy ze skupiny Umakart, s níž taky hraje - Jaromíra Švejdíka a Dušana Neuwertha, kteří stojí za úspěšným návratem Václava Neckáře. Jeho Dobrý časy odstartovala spolupráce s o generaci mladšími muzikanty. 

Textaře našel Hradil v Márdim, frontmanovi Vypsané fiXy. Toho také napadl název písně - Blériot - podle francouzského průkopníka letectví. „Věřím, že někde startuje Blériot / A letí pro mě a budeme dva / Až přistaneme, pozve mě na život,“ stojí v romantickém textu o začátcích a čekání na nového muže nebo hrdinu. „Ta píseň prostě přilítla. Napsal jsem text a poslal ho Jurovi zpátky a on byl nadšený. I jeho ženě se to líbilo a mojí taky, což bylo dobré znamení,“ popisuje Márdi.

Hana Zagorová s albem Vyznání
Zdroj: ČTK
Autor: Roman Vondrouš

Píseň se líbila i Haně Zagorové, která ji zařadila na album Vyznání. Přestože žánrově jsou poměrně rozdílní, padla si s autory do oka i při jejich prvním společném setkání. Skladba Blériot tak zřejmě nezůstane tou poslední, kterou od autorské dvojice nazpívala. Video verze ke skladbě ještě neexistuje, můžete si ale poslechnout aspoň audioukázku.