Mnoho povyku pro nic? Shakespeare opět míří na Hrad

Praha – Na Pražském hradě začínají Letní shakespearovské slavnosti. Zahájí je Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela. Deset divadelních her anglického dramatika mohou diváci kromě Prahy vidět i v Brně, Ostravě nebo Bratislavě. Slavnosti, které budou probíhat až do 6. září, nabídnou celkem 153 představení.

Zatímco Nejvyšší purkrabství Pražského hradu bude patřit letošní novince, komedii Mnoho povyku pro nic, od 2. července se v podhradí na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí představí loňská velmi úspěšná inscenace komedie Sen noci svatojánské v režijním pojetí dvojice SKUTR – Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. Kouzelným světem lesních skřítků, elfů, mileneckých párů či spikleneckých lstí diváky provedou Vanda Hybnerová, David Prachař, Csongor Kassai, Hana Vagnerová, Martin Písařík, Zuzana Stavná a Petr Vančura.

„Na této scéně se budou hrát i Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou. Tato komedie je druhou hrou v režii Jiřího Menzela a je historicky nejúspěšnější hrou uváděnou v rámci Letních shakespearovských slavností. Loni jsme přivítali stotisícího diváka,“ uvedla mluvčí slavností Johana Turnerová. 

Diváci se mohou těšit také na Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou, Janou Strykovou a Romanem Zachem, na Richarda III. s Jiřím Langmajerem (letošní derniéra), ostravskou premiéru hry Jak se vám líbí v režii Michala Langa. Na Slovensku se bude hrát například česká inscenace Dvaja páni z Verony s Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norrisovou. 

Letní shakespearovské slavnosti se konají od 24. června do 6. září v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Vstupenky na pražská představení jsou v prodeji v síti Ticketportal a na pokladnách v hrací dny. Představení začínají obvykle ve 20:30 a cena vstupenek je od 290 korun. 

Mnoho povyku pro nic (Lenka Zahradnická a Petra Horváthová)
Zdroj: Agentura Schok
Autor: Viktor Kronbauer

Loňský ročník měl nejméně zrušených představení

V případě nepříznivého počasí je představení zrušeno. „Představení se neruší předem, čeká se až do začátku, případně se může začátek trochu posunout,“ říká Turnerová. Lístky se v případě zrušeného představení vrací. „Pokud se představení nezruší do prvních 60 minut, vstupné se nevrací,“ upozorňuje.

Aktuální informace a program naleznete na stránkách Letních shakespearovských slavností