Lenny Kravitz přijede představit nové album i do Prahy

Praha – Americký zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz se po třech letech vrátí do Česka. V pražské O2 areně 13. listopadu kromě starších hitů představí i své desáté studiové album Strut. První singl The Chamber je právě tento týden horkým zbožím, celé album se objeví 23. září. Světové turné Kravitz odstartuje 22. října v Moskvě.

Kravitz proslul jako zpěvák a skladatel, který vcelku autenticky oživuje odkaz šedesátých let. A stejně tak i tím, že ze slavných hitů si bezostyšně půjčuje motivy i zvuk. „Přibližuje trendy šedesátých a sedmdesátých let, které byly hodně původní, hodně jadrné a stály také na takovém bezprostředním živém kontaktu s posluchačem. On se snaží tyto trendy oživovat stejně jako určitou filozofii lásky, která v té době, řekněme, panovala,“ komentoval hudební publicista Vladimír Vlasák. 

Kravitzův „retro styl“ spojuje rock, soul, funk, reggae, hard rock, psychedelii, folk a baladu. K hlavním i doprovodným vokálům ve studiu často hraje na kytaru, baskytaru, bicí, klávesy a perkuse.

Nejsilněji se Lenny Kravitz zapsal do paměti v devadesátých letech, hity z jeho prvních pěti desek patří k nejvýraznějším skladbám dekády. Jeho hudba se ale dobře prodává dodnes, zatím poslední album si jen v zámoří koupilo 60 tisíc lidí. To nové představí Praze 13. listopadu. Cena vstupenek činí 890 až 1 490 korun.