Jared Leto vzal Prahu na Mars – a po cestě si střihl one man show

Herec, zpěvák a umělec Jared Leto přijel do Prahy s kapelou v rámci turné Love, Lust, Faith and Dreams Tour. Rockový band 30 Seconds to Mars, pocházející z Los Angeles, se v Česku těší veliké oblibě. Fanoušci se dočkali živelné show, kterou kazily drobné nedostatky.

Skalní fanoušci Thirty Seconds to Mars se začali shromažďovat u arény hodiny před začátkem koncertu. Není divu, protože fanouškovská skupina zvaná Echelon má v České republice velké zastoupení.

Jako předskokan nastoupila na scénu skupina Lake Malawi, nová formace někdejšího zpěváka Charlie Straight Alberta Černého. Vítěze soutěže Fajn Radia nejprve publikum přijalo chladně, ovšem to se změnilo již ke konci první písničky, kdy se začali bavit téměř všichni. Navzdory problematickému ozvučení bylo zřejmé, proč si právě Lake Malawi „mohli splnit svůj sen“ (jak prohlásil frontman Černý) - dostalo se jim totiž ohlušujícího potlesku a sedla jim i role předkapely.

Koncert Thirty Seconds To Mars v Praze (2014)
Zdroj: ČTK
Autor: Roman Vondrouš

Nechybělo ani klasické nabuzování fanoušků otázkami, jestli jsou na hvězdu večera připraveni. Po skončení jejich vystoupení atmosféra v přeplněné Tipsport aréně vygradovala – to když na scénu zamířili Thirty Seconds to Mars. Připravené pódium působilo pro kapelu světového formátu až skromně; jeho střed zdobil triat, jakožto symbol formace, a krátce po půl deváté se vedle něj objevil i její frontman Jared Leto v bílém a s první písničkou Birth. Následovala známější známější Night of The Hunter.

V průběhu koncertu nakonec americká skupina zahrála své největší hity plus několik písniček z nejnovějšího alba Love, Lust, Faith, které sice ještě nepatří mezi nejznámější, ale i přesto se jim dostalo podobných ovací. Několik písní zahrál zpěvák sám na kytaru v akustických verzích, a dal tak ještě víc vyniknout svému hlasu. Celý pondělní koncert se tak de facto změnil v one man show oscarového Leta; ostatní členy kapely zcela zastínil. Mezi songy komunikoval s publikem, ocenil krásu Prahy („Hodně speciální místo“) a obdivoval i vzhled českých mužů. „Holky máte štěstí,“ vzkázal do publika.

Jared Leto při koncertě Thirty Seconds To Mars v Praze (2014)
Zdroj: ČTK
Autor: Roman Vondrouš

Při písničce Do or Die držel Českou vlajku a energicky se točil dokola, v jednu chvíli musel rozdováděné publikum i mírnit, když začali zpívat dopředu: „Občas to musíte vzít pomalu.“ Leto dlouho vybíral lidi, které s sebou vezme na pódium; teprve poté se rozezněly tóny posledního songu večera – znít bude jistě i ve Vídni, kde Thirty Seconds to Mars čeká další zastávka na jejich turné. Přislíbili, že se zase vrátí i do Česka.