Největší taneční festival našel v Ostravě industriální parket

Ostrava – Průmyslový areál Dolní Vítkovice v Ostravě zasáhla taneční horečka. Ve čtvrtek tam začal největší český elektronický festival Beats for Love. Během tří dnů vystoupí na osmi hudebních scénách pod širým nebem více než 200 dýdžejů a producentů. Loni si přijelo pod vysoké pece zatančit 25 tisíc lidí z Česka i zahraničí. Letos jich je ještě více.

Zatímco v některých částech vítkovického areálu se připravuje zázemí pro účinkující i diváky festivalu Colours of Ostrava, velkou část plochy zabrali neúnavně tančící mladí lidé. Osm hudebních scén si je rozebírá podle jejich vkusu. Hrají se všechny možné styly - drum and base, techno, trance, reggae a mnoho dalších. „Každý žánr budou reprezentovat špičky svého oboru. Zvláště se těšíme na Rockyho Rocka ze světoznámé skupiny Black Eyed Peas, který bude poprvé v Česku,“ uvedl ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Papa Django a Swing Thing rozjedou electroswig

V poslední době je velmi populární electroswing - elektronická verze swingu, která je většinou doprovázená i stylovým oblékáním. V Ostravě tento žánr reprezentují slovenští dýdžejové Papa Django a Swing Thing, které respektuje i největší guru tohoto žánru Parov Stelar. Už několikrát si je pozval jako předskokany. „Dáváme do toho strašně moc energie, lidi si u toho krásně zatancují, můžou se naučit nějaké swingové kroky, je to taková tematická party,“ řekl Papa Django.

Beats for Love je největší taneční festival v Česku i na Slovensku. Přilákal i lidi ze vzdálenějších míst Evropy - třeba z Maďarska, Nizozemí nebo Německa. „Máme rádi průmyslové prostředí. Tady je to obrovské a úžasné,“ chválili němečtí návštěvníci festivalu, který je velmi vstřícný i cenově. Jednodenní vstupné stojí padesát korun, třídenní stovku. Na hvězdu prvního dne, slovenského hip-hopera Majka Spirita, přišlo hned 6 tisíc lidí. „Toto město má vysokou hladinu atmosféry. Koncerty jsou živé, lidé se opravdu baví, proto jsme tady rádi,“ řekl rapper.

Jedním z důvodů, proč je areál Dolních Vítkovic vhodný pro takový taneční festival, je to, že v blízkém okolí nebydlí moc lidí. Poslední dýdžejové totiž začínají hrát až ve tři ráno, a tak se tančí až do rána. V pátek dolehly decibely z festivalu až do centra města.