Prague Proms vrcholí. Latin jazz v podání Natalie Coleové

Praha - Americká zpěvačka Natalie Coleová dnes večer vystoupí v pražské Státní opeře v rámci festivalu Prague Proms. Jde o její první koncert v České republice. Kromě vlastních hudebníků ji doprovodí Český národní symfonický orchestr. Zazní výběr největších hitů i novějších skladeb z posledního alba Natalie Cole en Español.

Video Natalie Coleová zpívá v Praze
video

Natalie Coleová zpívá v Praze

Devítinásobná držitelka ceny Grammy, dcera jazzmana Nata Kinga Colea, začala vystupovat už v 11 letech. S otcem zpívala na řadě nahrávek, z nichž nejslavnější je swingový duet Unforgettable. Na profesionální scéně působí od roku 1975, kdy byla díky bezchybnému frázování a sametovému hlasu označena za novou Arethu Franklinovou.

Už první hit This Will Be, který v tehdejším Československu proslavila Marie Rottrová s textem Pavla Vrby Má se stát, jí o rok později vynesl dvě ocenění Grammy. V hitparádách zazářila také s coverem písně Bruce Springsteena Pink Cadilac, v duetu s Rayem Charlesem Fever anebo s baladou Miss You Like Crazy.

Udělat něco odlišného

Vedle svých největších hitů a jazzových standardů v pražské Státní opeře přednese několik písní z loňského alba Natalie Cole en Español nominovaného na tři Latin Grammy. „Mám ráda experimenty a chtěla jsem udělat něco odlišného, co se ode mě zrovna nečeká. Latinskoamerická hudba má spoustu výborných písní, těch tradičních i těch, které jsou součástí nové americké kultury,“ uvedla v rozhovoru pro Prague Proms.

V Praze zpěvačku kromě vlastních muzikantů doprovodí i hudebníci Českého národního symfonického orchestru. „Vyprávěl mi o nich už Andrea Bocelli. Když mě pozvali na svůj festival Prague Proms, naskytla se tak skvělá příležitost společně vystoupit,“ vypráví Natalie Coleová. Koncert je součástí jejího evropského turné.