Největším trikem je podle Woodyho Allena láska

New York – Co rok, to film. Pro loňskou sezonu zvolil Woody Allen pochmurné Jasmíniny slzy, letos dal přednost romantičtějšímu Kouzlu měsíčního svitu. Před dvěma dny měl nový snímek amerického filmaře premiéru v New Yorku. České diváky zkusí očarovat na začátku srpna.

Allen se po newyorském pozlátku v Kouzlu měsíčního svitu opět vrátil do Evropy, přesně do jižní Francie dvacátých let minulého století. A pláč vyměnil za magii. Britský kouzelník a iluzionista (Colin Firth) je povolán na žádost jedné aristokratické rodiny do Francie, aby odhalil možný podvod. Prověřit má tajemnou a krásnou ženu (Emma Stoneová), která o sobě tvrdí, že je spirituální médium. 

„Iluzionisti dokázali oklamat obyčejné publikum, intelektuály i vědce, ale nikdy nedokázali oklamat kouzelníky, protože ti dobře znali jejich triky,“ vysvětlil Woody Allena. Jenže na „detektiva“ zapůsobí kouzlo, proti němuž není obrany – láska.

Příznakům zamilovanosti se podobala i nervozita při natáčení. „Bylo mi špatně od žaludku, jak jsem byla nervózní. Netušila jsem, co očekávat, a myslím, že Colin cítil to samé. Vlastně bylo docela hezké, že jsme byli oba na takové společné nervózní lodi,“ svěřila se Emma Stoneová, která by si mimochodem měla zahrát i v Allenově dalším chystaném projektu.

Woody Allen si pro své filmy vybírá v posledních letech převážně evropská města. Do Francie se v krátké době vrátil podruhé – v roce 2011 tu prožil Půlnoc v Paříži. Z města nad Seinou vyrazil do Říma s láskou. Předtím se zastavil ve Španělsku s filmem Vicky Cristina Barcelona. A Hru osudu roztočil už v roce 2005 v Londýně. Praha ale na roli v bijáku slavného amerického režiséra stále ještě čeká.

Když už ji míjí zájem Woodyho Allena, nemine ji aspoň jeho Kouzlo měsíčního svitu. Česká kina si hodlá podmanit od 7. srpna.