Jediný House, který se dá poslouchat: v Brně vystoupí Hugh Laurie

Brno – Neurotický doktor House dorazil do Brna. Nikoliv však jako oblíbená seriálová postava, ale jako zpěvák. Hugh Laurie, muž mnoha talentů, dnes večer odehraje koncert v Kajot Areně, kde vystoupí se svojí kapelou The Cooper Bottom Band. Zpěvák do Brna zavítal v rámci evropského turné k albu Didn’t It Rain, které vyšlo loni na jaře. Fanoušky na plakátech láká slovní hříčkou: jediný House, který se dá poslouchat.

„Brněnský koncert je součástí velmi úspěšného světového turné, které Hugh Laurie a The Copper Bottom Band absolvují v rámci propagace aktuálního alba Didn’t It Rain,“ potvrdila za pořadatele Alice Titzová. Loni měl Laurie dva vyprodané koncerty v Praze, do Brna zavítal vůbec poprvé.

Hugh Laurie je mnohem víc než jen doktor Gregory House z populárního amerického seriálu. Herec, producent a režisér se prosadil i jako zpěvák a klavírista. Inspiraci čerpá z jazzu, blues a dalších tradičních žánrů americké hudby.

Laurie debutoval v dubnu 2011 deskou Let Them Talk, která zaznamenala obrovský úspěch. Druhé album Didn’t It Rain následovalo dva roky poté. „Rozhodně nejsem rocková hvězda, kromě toho, že můj obličej kouká z plakátů a veřejně vystupuji. Je to jen moje práce. Ale nemám kvůli tomu žádné 'hvězdné' manýry. Jen zkrátka hraji muziku, kterou mám rád,“ nechal se Laurie slyšet loni před svým pražským koncertem.

Hugh Laurie

Hugh Laurie získal za roli doktora House Zlatý glóbusOxfordský rodák Hugh Calum Laurie (* 11. června 1959) se proslavil jako Dr. House ze stejnojmenného televizního seriálu. Postavu hrál osm let od roku 2004, získal za ni dva Zlaté glóby a šest nominací na cenu Emmy. Vynikl ale už v minulosti, například ve snímku Rozum a cit (1995) s Emmou Thompsonovou a Kate Winsletovou. Kromě hraní prorazil i jako hudebník, má i spisovatelské ambice.