Podzimní výlet na Montmartre? Proč ne, do Prahy přijede Zaz

Praha - Francouzka Zaz si nejspíš na festivalu Colours of Ostrava potřebovala ověřit, zdali ji čeští fanoušci stále milují. Jakmile se prokázalo, že jejich láska jde až za hranice adorace, šansoniérka vyhlásila novinku - samostatný koncert v hlavním městě. Neustále usměvavá rodačka z Tours rozmrazí pražský podzim už 29. listopadu v novém karlínském Fóru. 

Isabelle Geffroy se na začátku kariéry jen těžko mohlo zdát, že osloví tolik nefrankofonních zemí. Její jméno začal celý svět skloňovat okamžitě po vydání jejího epoymního debutu, který vyšel v roce 2010 (videoklip pilotního singlu Je Veux má na Youtube 24 milionů zhlédnutí). V seznamu jejího letošního turné je Německo, Švýcarsko, Slovensko, Chorvatsko, Japonsko a další. Její nakažlivá radost z hudby a hrubý hlas nenechají nikoho na pochybách, že jazz a šanson nejsou přežité žánry.

Zaz se do Česka podívá už potřetí, poprvé ale lidé přijdou jen kvůli ní. Půjde totiž o první samostatný koncert.


Zaz se sice narodila v Tours, její rodina se však záhy přestěhovala do Bordeaux, kde vyrůstala. Už v raném věku rozvíjela svůj talent studiem zpěvu a hrou na housle, klavír či kytaru. Hlavní inspirace? Blues, soul, latino, jazz… Své zkušenosti zúročila v pozdějším věku v pařížských ulicích, kde pravidelně „koncertovala“ na ulicích Montmartru.

Proslulou čtvrť si zpěvačka nenechala vzít a její kulisy i atmosféru přenáší do živých vystoupení. Právě tato „pouliční minulost“ dodává brunetce šmrnc a přitahuje posluchače jak mravence na lízátko. Zaz je oproti leckterým vyumělkovaným interpretům opravdová a nabízí vůni tradice. Jejím posledním zářezem do diskografie je druhá deska Recto Verso, která je ještě rozmanitější a dopilovanější než prvotina.