Nekupujte medvídka mývala, vyražte na Dyzajn market

Praha – Střelecký ostrov ode dneška do zítřka ožije nebývalým hemžení. Právě tam totiž propukl dvacátý ročník Dyzajn marketu. „Také se vám zdá způsob trávení prázdnin v centru města poněkud nešťastný? Nudíte se? Nekupujte si medvídka mývala, nýbrž se oblečte do proužkatého trička,“ radí pořadatelé a jako každý rok slibují záplavu originálních svršků, doplňků a dalších „vychytávek“.

Na akci se objeví jak stálice, tak i nováčci. Mezi první kategorii patří třeba atelier MATE, skynet, Playbag, Lubor Baum, 2D3D, Akari, …little illustrations, Koko, Kertag, Minimon, a další. Svou premiéru naopak zakusí značky vintage brýlí MONOCL, minimalistické šperky BLAHO, autorské kožené kabelky Franco Arrazi, tašky z bio bavlny PanicOrganic, polská móda z recyklovaných materiálů SKUZA, koženkové obaly na telefony a další elektroniku BALAS, papírové hračky PEPE či hliníkové šperky od Tomáše Holuba. Chybět nebudou ani módní přehlídky.

Své místo na slunci letos obhájí také osobitá limitovaná kolekce Dyzajn, která se setkala s velkým úspěchem. Několik oslovených designerů tak vytvářelo limitovanou kolekci šperků, oblečení, kabelek a doplňků podle oficiálního námořnického vizuálu.

Akci doprovází i malý hudební festival, který v pátek odstartují Pilgrim Pimple svými lidovkami současnosti. Následovat bude kapela Olats Otesoc, zvukové iluzionistky Yellow Sisters, multižánrová kapela Christmas Brass Band, nebo zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia. V sobotu pak zahraje třeba sestava Kazety nebo Čokovoko.

Stánky Dyzajn marketu se definitivně zavřou v sobotu v osm hodin večer. Zájemci budou moci pokračovat na námořnickou afterparty do Malostranské besedy.