Čeští fanoušci jako nejoblíbenější dav Jamese Arthura

Včerejší koncert Jamese Arthura se neobešel bez deště, to ale jeho fanouškům nezabránilo, aby vytvořili skvělou atmosféru. Britský talent, který se veřejnosti představil jako soutěžící X-Factoru vyprodal Riegrovy sady, přičemž lístky na očekávaný koncert zmizely již několik měsíců před samotným konáním akce. V Česku má zpěvák velkou velkou fanouškovskou základnu a její entuziasmus, který provázel celý gig, byl zřejmý již ve frontě před puštěním do areálu.

Show odstartovala tuzemská zpěvačka Debbi, která na sebe také prvně upozornila v talentové soutěži. Na rozdíl od některých svých kolegů nezapadla a její songy byly v rádiích slyšet. Mezi své úspěchy si může připsat i získání ceny Anděl. Zatím vydala dvě desky, ovšem na to byl její repertoár více než skromný. Rozhodla se publikum spíše bavit covery známých písní jako třeba Fu*k You od Cee Lo Greena nebo Someone Like You od Adele. Ty samozřejmě úspěch sklidily, ale ani skladby z její originální tvorby si u publika nevedly špatně a určitě by působilo lépe, kdyby jich zaznělo více. Díky nešikovnému výběru tak zpěvačka neodhalila svůj veškerý potenciál.

Riegrovy Sady jsou rozlehlé a žádná značka příchozím neporadila, kde se akce koná, a tak mohli někteří návštěvníci bloudit. Koncertu byla vyhrazená menší plocha jednoduše ohraničená stánky a sem tam nějakou zábranou.

Zpěvák, kterému nejsou hvězdné manýry vlastní, se objevil na pódiu bez zpoždění a celou show zahájil skladbou Lie Down. Výborně fungující komunikace s publikem se ukázala již ze začátku. Lidé mávali rukama i bez vyzvání a jednoduše se bavili. Arthur však trochu zklamal fanoušky své mixtape, když řekl, že zazní pouze songy z desky. Ty až na jednu skladbu zazněly opravdu všechny. 

Ze zpěváka vyzařovalo velké charisma a po celou dobu bavil publikum svým přirozeným vystupováním. Skromně uváděl každou písničkou zvlášť a přítomní pozorně poslouchali, když vysvětloval o čem daný song pojednává. Atmosféra koncertu byla velice příjemná i díky zpěvákově smyslu pro humor. Obzvláště zábavně působilo, když se na pár minut připojil ke svým dvěma ženským vokalistkám a s nimi nejen zpíval, ale kopíroval i jejich typické pohyby.

James Arthur své vystoupení okořenil coverem Waiting All Night od Rudimental, což se setkalo s velkým ohlasem. Další předělávka byla slyšet až při diváky vymodleném přídavku. Hit You're Nobody 'Til Somebody Loves You zazněl jako mix s Cry Me A River Justina Timberlakea. Poslední skladba, která se linula Riegrovými sady, byla chytře zvolená Immposible, již uvedl slovy: „Tenhle song mi tu umožnil být dnes s vámi.“ Než se rozezněly první tóny skladby, vyjádřil James (jako již několikrát) před tím nehranou a upřímnou vděčnost českému publiku, které označil za své oblíbené, a přislíbil, že se brzy opět vrátí.

Celý koncert všestranně nadaného mladíka byl chytrou a okouzlující směsicí hip hopu a rock'n'rollu. Už jen z jeho zacházení s kytarou, na kterou se sám doprovázel, čišela živočišná energie. Míra aplausu měřila spokojenost návštěvníků a Arthur, který dokázal, že je hudebník tělem i duší, za sebou při odchodu nechal nadšené a o zážitek bohatší publikum.