Kytaristé ze všech koutů světa vyladí Brno

Brno – Třiadvacátý ročník Mezinárodního kytarového festivalu a kurzů Brno odstartoval americký kytarista Kevin Gallagher. Akce, která se řadí k nejvýznamnějším kytarovým festivalům ve střední Evropě, potrvá do pátku.

Zdroj: Mezinárodní kytarový festival Brno

Festival spolu s Turistickým informačním centrem města Brna pořádá Česká kytarová společnost. „O začátek se postaral newyorský klasický kytarista a pedagog Kevin Gallagher, který vyhrál soutěže Guitar Foundation of America nebo Tárregovu soutěž v Benicasimu ve Španělsku. Vyučoval i na Julliard School v New Yorku,“ sdělila Alexandra Voňková z informačního centra.

V pondělí se představí významný španělský kytarista a ředitel několika škol a festivalů Enrique Muňoze. Úterní program pak vyvrcholí hrou Itala Andrey Vettorettiho - vítěze 16 kytarových soutěží a ředitele prestižního kytarového festivalu v Římě.

Posledním koncertem na Nové radnici bude 14. srpna vystoupení kytaristky izraelského původu Tali Rothové, jež je profesorkou světově věhlasné Julliard School v New Yorku. „Vyvrcholením festivalu pak bude tradiční koncert originálního flamenka z Andalusie s kytaristou Paco Serranem a jeho skupinou flamenka složenou z předních interpretů. Tanečnicí je Marina Valente, zpěvák Juan Zarzuela, kytarista José Medinau a perkusionista Miguel Santiago,“ vyjmenovala Voňková. Závěrečný koncert na hradě Špilberku podle ní pravidelně navštěvuje kolem 1 200 diváků.