West Side Story pro 21. století? Mám ho v hlavě, potvrdil Spielberg

Los Angeles - Jeden z nejslavnějších milostných příběhů, muzikál West Side Story, by se mohl dočkat filmového remaku. Velkofilmař Steven Spielberg navíc potvrdil, že na šprochu o jeho režijní účasti v tomto projektu je pravdy víc než trochu.

Na jaře se objevila zpráva, že společnost 20th Century Fox se chystá na novou verzi muzikálové klasiky a zálusk na režii má režijní klasik Steven Spielberg. Svůj zájem před pár dny potvrdil v pořadu Dobré ráno, Ameriko, kam přišel představit docela jiný snímek, na jehož produkci se podílel. Film The Hundred-Foot Journey Lasseho Hallströma s Helen Mirrenovou v roli majitelky michelinské restaurace, která vede kulinářskou válku s indickou konkurencí, přijde 4. září i do české distribuce pod názvem Láska na kari.

Moderátorka se Spielberga zeptala i na jinou story o lásce a on potvrdil, že nové natočení slavného muzikálu ho láká. "West Side Story je jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů a jedno z největších muzikálových děl s jedněmi z nejlepších textů a hudbou, jaké kdy byly pro muzikál napsány. Takže ho mám v hlavě," připustil.

Příběh, který vychází ze Shakespearova dramatu, nejprve v roce 1957 oslnil Broadway, o tři roky později pak v režii Roberta Wiseho (hrané scény) a Jeromeho Robbinse (taneční scény) diváky i kritiky - připadlo mu deset Oscarů. V českých kinech se poprvé promítal až v roce 2012 v digitální restaurované podobě.

Oprah Winfreyová a Steven Spielberg na premiéře filmu Láska na kari, jehož jsou producenti. Spolu byli také hosty pořadu Dobré ráno, Ameriko, v němž se mluvilo o West Side Story.
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Charles Sykes

Kdy diváci uvidí nový West Side Story, se nedá odhadnout ani přibližně. Spielberg ani studio žádné další podrobnosti k projektu nesdělili a režisér sám má před sebou spoustu jiných projektů. Právě teď pracuje na filmu podle dětské knihy Roalda Dahla či na sci-fi Robopocalypse, do toho chystá s Tomem Hanksem zatím bezejmenné drama z období studené války podle scénáře bratří Coenů. Nemluvě o jeho našlápnutých producentských plánech pro nejbližší roky: remake hororové komedie Gremlins, další Tintinova dobrodružství a také dobrodružství Indiany Jonese, které má Spielberg i režírovat.