Potvrzeno policií: Williams spáchal sebevraždu

Los Angeles - Úmrtí herce Robina Williamse nebyla nešťastná náhoda. Kalifornská policie potvrdila dosud nepodložené informace, že slavný americký komik s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu. Bylo mu třiašedesát let.

Podle amerických médií Robin Williams v poslední době bojoval s návykovými látkami a v červenci byl přijat do rehabilitačního centra ve státě Minnesota; přátelé to ale popírají, léčba byla prý zaměřena na odstranění příznaků přepracovanosti. Hercův mediální zástupce potom televizi CNN potvrdil, že Williams trpěl psychickými problémy. „Bojoval s těžkými depresemi. Jeho smrt je tragická a náhlá ztráta. Rodina se vší pokorou žádá o soukromí.“

Williamsovo tělo našel asistent v jeho domě v severní Kalifornii, zesnulý herec měl opasek kolem krku. „Vyšetřování příčin, způsobů a okolností smrti je v současné době v plném proudu,“ oznamuje nyní kalifornská policie. „Pracujeme s verzí sebevraždy, zemřel na asfyxii (udušení), ale konečné určení příčiny úmrtí bude následovat až po uzavření vyšetřování.“ Pitva je naplánovaná na dnešek.

ROBIN WILLIAMS se narodil v Chicagu v roce 1951 a vyrůstal na předměstí Detroitu. Před herectvím studoval politologii. Prosazovat se začal jako stand-up komik, průlom v jeho filmové kariéře znamenala v roce 1987 role humorem sršícího rozhlasového moderátora ve snímku Dobré ráno, Vietname, která mu vynesla první oscarovou nominaci. Další získal o dva roky později díky dramatické roli ve filmu Společnost mrtvých básníků a v roce 1991 díky ztvárnění bezdomovce ve snímku Král rybář. Oscara si ale převzal až v roce 1997 za roli psychiatra v psychologickém dramatu Dobrý Will Hunting.