Divadlo žije Znojmem. A Znojmo divadlem!

Znojmo – Divadlo na náměstí, v ulicích, v cirkusovém šapitó, kině i klášterní jízdárně. Centrum Znojma na týden zaplnil druhý ročník festivalu Znojmo žije divadlem! Přehlídku zahájilo ve středu večer představení Veselé skoky: Baby Box. Akce potrvá až do 20. srpna.

Celkem jedenáct scén, na kterých diváci uvidí osmnáct různých představení. Tak řečí čísel vypadá druhý ročník přehlídky Znojmo žije divadlem! „Festival nabídne komorní divadlo, alternativní scény, od loutkových představení pro děti až po experimentální hry,“ vyjmenoval Jaroslav Chaloupecký z pořádající Znojemské Besedy.

Představení herci odehrají například na Horním náměstí, kde kvůli festivalu vyrostlo cirkusové šapitó – symbol akce. Dalšími místy konání jsou kromě divadla i jízdárna Louckého kláštera, dům umění nebo kino, ve kterém návštěvníci uvidí přenos činoherního představení Národního divadla Londýn. „Příchozí se mohou těšit na Lenku Dusilovou, Karla Rodena, Lukáše Pavláska a další skvělé herce,“ poznamenal Chaloupecký. Z dalších her diváci uvidí představení Komedie o zkrocení, Čertův švagr, Cirkus Anpu, Podivný případ se psem, Putin lyžuje nebo Chambre Separeé.

Program festivalu najdete zde.


V úvodním ročníku navštívilo festival 1 600 lidí. „Důvodem pořádání akce je fakt, že v srpnu se neděje příliš mnoho kulturních akcí a lidem jsme chtěli přiblížit zrovna divadlo,“ dodal Chaloupecký.