Emmy: Perníkový táta už patří do Takové moderní rodinky

Los Angeles - Americké televizní ceny zažily déjà vu. Nejlepším komediálním seriálem byla vyhlášena Taková moderní rodinka a nejlepším dramatickým seriálem Perníkový táta - stejně jako loni. 

Perníkový táta, dramatický příběh učitele chemie, který se dá na úspěšnou kariéru výrobce drog, zabodoval i v kategorii pro nejlepšího herce. Cenu si převzal Bryan Cranston, porazil tak favorizovaného Matthewa McConaugheyho z Temného případu. „Dokonce i já jsem pro něj chtěl hlasovat,“ přiznal Cranston, že on si Conaugheyho hereckého výkonu rozhodně cení.

V dramatu také uspěli v nejlepších vedlejších rolích jeho kolegové z Perníkového táty Aaron Paul a Anna Gunnová. Nejlepší herečkou v dramatickém pořadu se pak stala Julianna Marguliesová za roli právničky v seriálu Dobrá manželka.

66. ceny Emmy: Perníkový táta - Aaron Paul, Anna Gunnová and Bryan Cranston
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Frank Micelotta

V komediální kategorii už popáté za sebou bodovala Taková moderní rodinka - včetně představitele dětinského otce rodiny Phila Tya Burrella, jemuž patří cena za vedlejší roli. Nikoho nepřekvapilo ani vítězství Jima Parsonse. Coby geniální vědec Sheldon Cooper z Teorie velkého třesku si šel pro Emmy už počtvrté. Nejlepší komediální herečkou byla vyhlášena Viceprezident(ka) Julia Louisová-Dreyfusová.

Géniové a sociopati jsou oblíbenci tohoto ročníku Emmy, není proto divu, že televizní minisérie ovládl Sherlock Holmes, přesněji třetí díl třetí série s názvem Poslední přísaha. Představitel slavného detektiva Benedict Cumberbatch byl označen za nejlepšího herce kategorie. K vítězství mu dopomohl scénář Stephena Moffata a věrný společník Watson čili Martin Freeman ve vedlejší roli. 

66. ceny Emmy: Teorie velkého třesku - Jim Parsons
Zdroj: ČTK/APInvision
Autor: Jordan Strauss

Veselé momenty během vyhlašování 66. ročníku střídaly ty smutnější. Při vzpomínkách na ty, kteří se na televizní obrazovce objeví už jen v archivních snímcích - Richarda Attenborougha a Robina Williamse, kteří před nedávnem krátce po sobě opustili nejen televizní svět.