Deska od Morriseye, film od Scorseseho. Na Ramones se nezapomíná

New York – Krátce po smrti posledního zakládajícího člena kapely Ramones Tommyho Ramona vznikají plány, jak dráhu punkových bouřliváků uctít. Na počest čtyřicátého výročí od vydání prvního alba skupiny se připravují hned dva filmy, divadelní hra a také kniha. A vlastní poklonu kapele chystá i britský zpěvák Morrissey. 

Správci dědictví hovoří o próze s dobovými fotografiemi. Kniha by měla zachytit bouřlivé počátky kapely, která chtěla psát normální písničky o lásce, ale nakonec začala výrostky po celém světě vyučovat, co je punk. The Ramones nikdy nebyli komerčním trhákem, ovlivnili ale generace dalších kapel.

Ve vznikajícím dokumentu se objeví dosud nezveřejněné záběry z turné v 70. a 80. letech. A oscarový režisér Martin Scorsese se chystá na hraný snímek. Nejdřív prý ale po dokončení jiného projektu – historického dramatu Silence, plánovaného na příští rok.

Britský hudebník Morrissey se dokonce pustil do coverového alba největších hitů Ramones. Na tesání věčného pomníku punkové legendy se tak podílí umělec, který v sedmnácti orazítkoval členy skupiny termínem zdegenerovaní neumětelové a prorokoval jim brzké zapomnění.