Divadelní kontejner aneb nezávislé divadlo v ulicích Brna

Brno – Místo jeviště dřevěné palety, místo zázemí skladový kontejner – i tak může vypadat divadelní vystoupení. Festival nezávislé kultury nazvaný Divadelní kontejner je ve Středově ulici v centru Brna k vidění až do 7. září. Každý den v podvečer jsou na programu nejméně dvě vystoupení. 

„V dnešní době je potřeba, aby umělci vyšli ze svých kamenných divadel a udělali vstřícný krok k lidem, ukázali veřejnosti jiný pohled na divadlo a na kulturu a změnili tak zažitou konzervativní představu o kultuře,“ uvedla dramaturgyně Hana Stříbrná.

Program má každý den podobnou strukturu. V 18:00 většinou začne divadelní představení pro dospělé, případně improvizační show nebo stand-up komedie. Akce nabízí platformu pro zhruba dvacítku hlavně brněnských nezávislých divadel. Pořadatelé pozvali například Divadlo DNO nebo brněnské soubory Aldente a Líšeň.

Po divadle obvykle následuje hudební program s žánrovým zastoupením folku, swingu, ale i romské muziky. O víkendech přibudou ještě odpolední programy pro děti. Přesný program najdou zájemci na webových stránkách www.divadelnikontejner.cz.

Přijít se podívat může každý, kdo jde zrovna kolem. Vstupné je dobrovolné.