PODÍVEJTE SE: To nejlepší z ČT art

ČT art slaví první narozeniny. V průběhu tři sta šedesáti pěti dní zásobovala diváky kulturním zpravodajstvím, živými přenosy a dalšími kulturními pořady. Stanice oslavuje celý týden, během něhož chystá každý večer speciální vysílání. V pondělí se přihlásí z Divadla Na zábradlí, o den později zahájí provoz plzeňského divadla J. K. Tyla a dostane se i do Krymské ulice v Praze. Níže se podívejte na sestřih těch nejlepších reportáží, které ČT art přinesla. Vzpomenete si na některé z nich? 

pro zajímavost…

Umělecké filmy v oknech Kino art zhlédlo za jedenáct měsíců 3 090 000 diváků. Všechna artová kina v Praze, při průměrné návštěvnosti 237 tisíc lidí ročně, by na to potřebovala třináct let.

Od spuštění ČT art bylo odvysíláno celkem 30 543 minut koncertů všech hudebních žánrů. Při průměrné délce jednoho CD šedesát minut to představuje dohromady 509 kusů hudebních nosičů. Divákovi, který by si je chtěl všechny koupit, jsme při průměrné ceně 400 Kč/CD ušetřili 204 tisíc korun a přes pět metrů v poličce na šířku.