Zemřela komička Joan Riversová

New York - Ve věku 81 let zemřela 4. září Joan Riversová - americká televizní moderátorka, scenáristka, spisovatelka, herečka a především komička. „Největší životní radostí mé matky bylo rozesmávat lidi. Třebaže je to teď obtížné, vím, že jejím posledním přáním by bylo, abychom se brzy zase smáli,“ vzkázala Joanina dcera Melissa.

Komička minulý týden v New Yorku prodělala zástavu srdce i dechu během ambulantního zákroku na hlasivkách. Poté byla udržována při životě za pomoci přístrojů v nemocnici Mount Sinai Hospital na Manhattanu.

Joan Riversová se narodila jako Joan Alexandra Molinsky v New Yorku v roce 1933, jméno na Rivers si změnila později podle příjmení svého agenta. Z vystoupení v komediálních klubech se postupně dostala až do The Tonight Show, kterou spolumoderovala s Johnnym Carsonem, objevovala se i v The Ed Sullivan Show. Její vlastní pořad - That Show with Joan Rivers - se ale příliš neprosadil.

Riversová, známá svým jízlivým humorem, se v Americe proslavila účinkováním v řadě televizních talk show, v posledních době například Fashion Police (Módní policie), měla i několik vlastních reality show, naposledy Joan & Melissa: Joan Knows Best?, ve které účinkovala se svou dcerou. Rovněž moderovala pořad In Bed with Joan vysílaný přes YouTube.

Je také autorkou scénářů a televizních pořadů. Její herecká kariéra se omezovala na menší, především televizní role. Objevila se ale i v celovečerních filmech, například ve svých hereckých začátcích v dramatu Plavec (1968) s Burtem Lancasterem, později pak v komediích (Kdopak to mluví; Šest vražd stačí, maminko!), obsazena ale byla také do akčního snímku Iron Man 3.

Hvězda Joan Riversové na hollywoodském Chodníku slávy
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Damian Dovarganes