Ben Hur chystá návrat. Hestona vystřídá Huston

Los Angeles – Jeden z nejúspěšnějších snímků všech dob – Ben Hur – se dočká remaku. Nová verze velkofilmu z roku 1959, který získal 11 Oscarů, by se v kinech měla objevit za dva roky. Produkce oznámila i jméno představitele hlavního hrdiny. V roli Bena Hura se po Charltonu Hestonovi objeví Jack Huston. České publikum ho zná například ze seriálu Impérium.

Oscarový Ben Hur z roku 1959 zse stal jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Tříapůlhodinový epos podle knihy generála Lewa Wallace z roku 1880 vypráví o zámožném židovském šlechtici z rodu Hurů, který se vydává na cestu pomsty poté, co ho zradí nejlepší přítel.

Drama se odehrává v prostředí známém především z Nového zákona. Ostatně podtitul knihy zní „Příběh Ježíše Krista“. Samotného Ježíše ve filmu vidíme pouze zezadu, tvář kamera nikdy nezabere, přesto právě scéna s ním, konkrétně s jeho nabídnutím vody nemohoucímu Judovi, patří k těm pro celý film nejpříznačnějším. Snímek doprovází orchestrální hudba Miklose Rozsy, novátorské techniky kamerových záběrů, emotivní náboj a režie Williama Wylera.

Ben Hur byl natočen již v roce 1907 a 1925 jako němý film. V roce 2003 vznikl stejnojmenný animovaný snímek a o sedm let později dvoudílné televizní zpracování. 

Produkce nového filmu se ujali američané Mark Burnett, Sean Daniel a Joni Levin, scénář píší Keith R. Clarke a John Ridley, mimo jiné scenárista posledního oscarového vítěze - otrokářského dramatu 12 let v řetězech. Režie se ujme Timur Bekmambetov (Noční hlídka, Wanted). Z herců by se kromě Jacka Hustona měl ve filmu objevit i Morgan Freeman. Do kin má nový Ben Hur dorazit napřesrok.