Bohemian Rhapsody: Queeni vezmou Adama Lamberta do Česka

Praha - Slavná rocková kapela Queen vyvěsila dnes zastávky svého evropského turné s americkým zpěvákem Adamem Lambertem, naplánovaného na počátek příštího roku. Jeden z jednadvaceti koncertů připadl také na Prahu. Čeští fanoušci si mohou v kalendáři zaškrtnout 17. únor.

Zdroj: ČTK/APInvision/ Autor: Chris Pizzello

Kapela Queen si drží prodejní rekord ve stovkách milionů jednotek, včetně singlů a alb, jež se umístily na prvních příčkách hitparád. Patří mezi deset nejprodávanějších kapel iTunes všech dob. Její nejslavnější období je spojeno se zpěvákem Freddiem Mercurym, popularita skupiny ale nijak neupadla ani po jeho smrti v roce 1991.

S Lambertem Queeni poprvé vystoupili před pěti lety na talentové soutěži American Idol, kdy zahráli rockovou hymnu We Are The Champions. Později se společně objevili na evropských cenách MTV v Belfastu. V roce 2012 v rámci kratšího turné koncertovali v Británii, Rusku, Ukrajině a Polsku. 

Na plánovaném evropském turné slibují větší produkci než před dvěma lety. „Máme v plánu navštívit více měst, a tak jsme se tomu všichni rozhodli přizpůsobit vizuální stránkou show i scénou - a budeme samozřejmě hrát všechny hity,“ prozradil kytarista Brian May.

Spolu s bubeníkem Rogerem Taylorem chystá May na listopad další desku Queen Forever s dosud nevydaným materiálem nahraným se zpěvákem a frontmanem Freddiem Mercurym. Album, v pořadí třetí, dokončuje i Lambert, s Queeny zatím jen koncertuje. „Pokaždé když jsme hudebně spolupracovali s Adamem, tak byl prostě ten nejúžasnější frontman,“ domnívá se Taylor, že Lambert má rozsah hlasu tak velký, jako měl Mercury.

Turné začne 13. ledna ve Velké Británii, do 19. února, kdy zakončí šňůru v Curychu, projedou Queeni deset zemí. Pražská O2 arena bude jejich předposlední zastávkou. Prodej lístků začne 3. října, předprodej byl už zahájen.