Pecková bude mít příští rok napilno. Vydá novou desku a vyrazí na turné

Praha Světoznámá mezzosopranistka Dagmar Pecková dokončuje v Bratislavě nahrávku se Slovenskou filharmonií, která vyjde u Supraphonu na jaře 2015. Držitelka ceny Thálie mimo jiné připravuje také vystoupení s vídeňskými i českými filharmoniky a chystá se vyrazit na turné.

V průběhu října zazpívá Pecková na třech koncertech s Vídeňskými filharmoniky pod dirigentským vedením Petera Schneidera. Večery se uskuteční ve třech koncertních halách:

  • 3. října v Concert Hall v Katowicích
  • 5. října v Koncertní síni Slovenské filharmonie v Bratislavě
  • 6. října v Golden Hall ve Vídni.

„S Vídeňskými filharmoniky vystoupím podruhé. Je to pro mě velká událost, protože jde o skutečnou světovou špičku a spolupráce je vždy absolutně perfektní. Navíc Biblické písně oni nehrají na koncertech moc často, a tak mě velice těší, že mohu být u toho,“ uvedla operní pěvkyně.

Přijala i pozvání České filharmonie na její listopadové turné do USA. V programu zazní Dvořákovo dílo Stabat Mater op. 58. Dagmar Pecková se představí společně se sopranistkou Lucií Silkenovou, tenoristou Jaroslavem Březinou a basistou Janem Martiníkem pod dirigentským vedením hudebního ředitele a šéfdirigenta České filharmonie Jiřího Bělohlávka. Koncerty se uskuteční v koncertních halách v Kalifornii.

„S Českou filharmonií jsem byla na společném turné naposledy v roce 2007 v Tokiu. Pozvání pana šéfdirigenta Bělohlávka na letošní turné do Ameriky mi pochopitelně udělalo radost. Vždy jde o tvůrčí spolupráci, která ve výsledku reprezentuje naši českou hudbu. Je úžasné podílet se na předávání krás Dvořákovy hudby v zahraničí. Nicméně by mě těšilo úplně stejně i vystoupení s Českou filharmonií v České republice, to mi věřte,“ dodala pěvkyně, která se před lety odstěhovala do Německa a nyní žije s dětmi a manželem, pozounistou předního hudebního tělesa, v malé vesničce Heuweiler nedaleko Freiburgu.