Interlude od popu. Jamie Cullum vydává čistě jazzové album

Londýn - Fanoušci současně nejoblíbenějšího britského moderního jazzmana Jamieho Culluma mohou ode dneška v obchodech směle žádat o jeho novou desku. Pianista, kterému se podařilo mladým lidem úspěšně přiblížit soul i jazz, po roce od poslední nahrávky Momentum vydává nový materiál – Interlude.

Cullum se po popové desce Momentum vrací k ryzímu jazzu. Jeho sedmá studiová deska prezentuje posluchačům klasiku z dob, kdy se výše zmíněný hudební styl teprve formoval. „Opravdu jsem někdy chtěl udělat čistě jazzovou desku. Možná taky proto, že jsem to nikdy neudělal. Chtěl jsem nahrát album postavené na standardech,“ přiznal sám zpěvák.

Pětatřicátník se ve Velké Británii stabilně drží mezi nejprodávanějšími jazzovými umělci. Mladou generaci dokázal oslovit nakažlivou koncertní energií, ale také díky tomu, jak šikovně do svých skladeb dokázal vklínit inteligentní pop. K jazzu v jeho podání tak přičichli i tací, kterým klasika doposud příliš nevoněla.

Interlude obsahuje dvanáct kousků, které jsou postavené na starých skladbách. K některým z nich si Cullum přizval esa jako Gregory Porter nebo britskou soulovou hvězdu Lauru Mvulu.

Česko mohlo obdivovatele zpěvačky Billie Holiday spatřit dvakrát na festivalu Colours of Ostrava. Nové album sice podpoří několika koncerty, do tuzemska se ale přímo nepodívá. Nejbližší koncerty budou 7. a 8. října v Berlíně.