Design je hra a Designblok si hraje

Praha - Chuť ke hře a zapojení fantazie chce v návštěvnících vzbudit šestnáctý ročník Designbloku, největší přehlídky umění a designu ve střední Evropě. Hlavním tématem přehlídky je totiž dětství. Vrátit se do svých mladých časů mohou zájemci od 7. do 12. října v Praze.

Video Jana Zielinski: Kontrasty jsou vždycky zajímavé
video

Jana Zielinski: Kontrasty jsou vždycky zajímavé

Více než 250 instalací, výstav a módních přehlídek je rozprostřeno po pěti místech. Kam na Designblok vyrazit? V Superstudiu hra v budově bývalé základní školy v Mikulandské jsou mnohé instalace interaktivní. V koruně lípy na školním dvoře se uhnízdila instalace Maxima Velčovského a mezinárodní výstava představí šest designérů, včetně českého studia Dechem a designérů Michala Babčáka a Jana Plecháče. Připravena je také zóna pracovního oddechu a salon amatérského designu.

Instalace Stefana Nilssona
Zdroj: Designblok

Novinky interiérového designu hledejte v Superstudiu Evropa v někdejším secesním Grandhotelu Šroubek na Václavském náměstí. Co hotelový pokoj, to respektovaný výrobce či značka, slibují organizátoři, celkem se jich v Evropě zabydlelo na padesát. Vybírat lze z nábytku, svítidel, doplňků a navíc si tu italský architekt Ferruccio Laviani otevřel poštu, kterou navrhl pro šampaňský dům Veuve Clicquot.

Chudá sada pro Křehký
Zdroj: Designblok
Autor: Kristina Hrabětová

V Openstudiu v domě U Minuty na Staroměstském náměstí je možné nakupovat přímo u designérů. Vyběr zahrnuje více než stovku designérů z patnácti zemí Evropy, vedle českých také například stockholmské studio DMOCH, polský Kosmos Projekt či německých Kraud.

Souprava Silvie Lovasové
Zdroj: Designblok

Do Art Housu v Colloredo-Mansfeldském paláci u Karlova mostu se vešly projekty na pomezí umění a designu. Holandská hvězda Ineke Hans zde vystavuje muchomůrkovou kolekci skla pro českého výrobce Křehký, Eva Eisler se představí jako designérka svítidel pro Preciosu, Jakub Berdych přispěl skleněným Robotem, studio Tjep v premiéře předvede kolekci Doba bronzová… V neděli se tu koná aukce designu 20. století. 

Ineke Hans pro Křehký
Zdroj: Designblok
Autor: Kristina Hrabětová

Designblok je spojen i s módou. Na Fashion Stage v kostele sv. Šimona a Judy se budou konat přehlídky především mladých evropských módních návrhářů a šperkařů. 

Z kolekce Hany Zárubové
Zdroj: Designblok