Studenti vyměnili twitter za papír, tužky a štětec

Hongkong - Ulice Hongkongu se proměnily v jedno barevné umělecké dílo. Studenti, kteří tam v posledních týdnech bojují za změnu volebního systému, se rozhodli vyjadřovat své prodemokratické názory nejrůznějšími způsoby, zejména výtvarně. Právě umělecké vlohy mladých lidí obdivuje designér Douglas Young.

Designér je fascinován, kolik mladých lidí tu v sobě skrývá výtvarný talent. U mnohých vyplul na povrch až v posledních týdnech, při protestech za demokratické volby. „Tohle je pro mě to nejkrásnější, co jsem kdy viděl. Z té ošklivé budovy to dělá něco o moc hezčího,“ ukazuje Young výtvory demonstrantů.

Podle umělce se studenti díky akcím dokázali vrátit k tradičním způsobům vyjadřování. Místo počítačů a mobilních telefonů vzali do ruky papíry, tužky a štětce. „Tohle mi hodně připomíná Twitter, ale papírový twitter… Twitter ze staré školy, pokud něco takového existuje,“ říká umělec. Young doufá, že umělecká díla v ulicích vydrží co nejdéle a že je lidé budou moci obdivovat i poté, co budou všichni protestující žít svůj každodenní život.