Problémem hoteliérů na horách jsou kuchaři, je jich nedostatek

Malý zájem o učební obory na středních školách se podepisuje i v horských oblastech. V nich totiž mají hoteliéři a majitelé restaurací problém sehnat kuchaře. Na Úřadu práce v Trutnově je skoro 60 procent volných míst právě ve stravování. Střední školy ale absolventy nemají.

Video Události
video

Nedostatek kuchařů v horských oblastech

Nedostatek kuchařů je znatelný například v Krkonoších. To potvrzuje i majitel chaty Viktorky v Peci nad Sněžkou Miroslav Hofman. „Už jsme byli zoufalí, takže jsme tu pozici přeplatili, dali jsme do inzerátu 30 tisíc, bydlení a jídlo zdarma a výsledek nula,“ postěžoval si. Za deset let provozování chaty se mu v personálu vyměnilo skoro pět set zaměstnanců. Většina vydržela jen pár dní.

Problém je podle něj v morálce. „Ty lidi se prostě seberou a v noci vám utečou. Ráno najdete prázdnou postel,“ popsal. Odlehlé samoty a zaváté horské cesty zkrátka nejsou pro každého.

Na uchazeče neplatí ani dobré jméno

Nedostatek personálu trápí i čtyřhvězdičkové hotely v centrech. Dobré jméno a dobrý plat - už k nalákání zaměstnanců nestačí, to potvrzuje i ředitel hotelu v Jánských Lázních Marek Šustr. „Vzhledem k tomu, že jsme horský hotel, tak se musíme postarat zaměstnancům třeba i o bydlení.“

Kuchaři chybí také v jižních Čechách. Podle analytika českobudějovického úřadu práce Jiřího Berana chybí kromě kuchařů také číšníci, servírky nebo řidiči dálkové dopravy.