O2 zvýšila zisk a chystá další investice do nákupu sportovních přenosů

Telekomunikační firma O2 zvýšila v prvním čtvrtletí čistý zisk o 16 procent na 1,24 miliardy korun. Provozní výnosy jí klesly o jedno procento na 9,03 miliardy korun zejména kvůli snížení příjmů za roaming a od firemních zákazníků. 

Výnosy z pevných linek klesly o 2,2 procenta na 2,83 miliardy korun a výnosy mobilního segmentu zaznamenaly pokles o 1,4 procenta na 4,64 miliardy. Provozní zisk EBITDA vzrostl v prvním čtvrtletí meziročně o pět procent na 2,5 miliardy korun.

Společnost nyní hledá další oblasti, kam investovat. 

„Novými aktivitami budeme kompenzovat negativní vliv evropské regulace roamingu a dlouhodobě neudržitelné cenové trendy v korporátním segmentu.“ 

Tomáš Budník

generální ředitel O2

Počet zákazníků v mobilní síti se firmě snížil o 2,5 procenta na 4,89 milionu, z toho tarifní zákazníci tvořili 3,27 milionu. Naopak datový provoz se zvýšil o 56 procent a počet zákazníků, kteří využívají internet v mobilu, vzrostl o 14 procent na 1,59 milionu.

V pevné síti se zvýšil počet klientů O2 TV o devět procent na 206 tisíc. Firma počítá v této oblasti s dalším rozvojem a nákupy. 

Finanční ředitel dále rovněž uvedl, že na Slovensku bude firma pokračovat v investicích do výstavby mobilní LTE sítě. Celkové výnosy dceřiného mobilního operátora na Slovensku dosáhly 1,61 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 0,3 procenta. Výnosy denominované v eurech vzrostly o 2,5 procenta.

Majoritním vlastníkem O2 je investiční skupina PPF s podílem kolem 84 procent.