Uherský Brod aneb Když nemáte slov

ČT24

ČT24
neděle 1. března 2015 Bedřich

Tržby i zisk Applu předčily očekávání analytiků

Velikost textu:
aktualizováno 25. 4. 2012 13:38

Los Angeles - Americká technologická společnost Apple dosáhla ve druhém čtvrtletí svého fiskálního roku růstu čistého zisku o 94 procent na 11,6 miliardy dolarů (přes 219 miliard korun). Tržby firmy se zvýšily o 59 procent na 39,2 miliardy dolarů. Apple za tyto výsledky, kterými mnohé zaskočil, vděčí vysoké poptávce po telefonech iPhone a tabletech iPad.

Apple
Apple

Analytici podle agentury Reuters očekávali, že firma bude mít tržby ve výši 36,8 miliardy dolarů, zveřejněná čísla tak jejich prognózy výrazně předčila. Čistý zisk na akcii za období od ledna do března činil 12,3 dolaru, analytici přitom odhadovali, že to bude 10,07 dolaru na akcii.

"Prodeje iPhonů byly opravdu velkým překvapením. Pro firmu jsou přitom nejvýnosnějším byznysem," upřesnil analytik společnosti Sterne Agee & Leach Shaw Wu. "Na iPhonu teď momentálně Apple stojí a padá," dodal makléř Patria Direct Roman Koděra.

přehrát video
Výsledky Applu

Apple se na podzim chystá představit iPhone 5, zájem o čtvrtou generaci telefonu proto nejspíš klesne. Firma se tak snaží vydělávat jinde. "U iPadu se počítá s tím, že ta obliba těchto tabletů pomaličku bude nadále vytlačovat klasický notebook. A pokud bude Apple držet tu zatím dominantní pozici, tak by to mělo pomáhat i společnosti Apple," dodal Koděra.

Nejhodnotnější veřejně obchodovaná firma na světě za uplynulé čtvrtletí prodala 35,1 milionu iPhonů, analytici z Wall Street přitom očekávali, že to bude jen kolem 30 milionů. Obrovský zájem je o ně hlavně v Číně. Apple prodal 11,8 milionu iPadů, jejichž nejnovější verze se v obchodech objevila v polovině března.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • Němcov: opoziční předák, jehož přímost posmrtně ocenil i Putin
    Video
    Němcov: opoziční předák, jehož přímost posmrtně ocenil i Putin aktualizováno 28. 2. 2015 18:43 Moskva Charismatický. Tak Borise Němcova charakterizovali jeho stoupenci: velkoměstští liberálové. Vystudovaný fyzik strávil v politice čtvrt století. V parlamentu byl od roku 1990.
   • Sobotka Babišovi: Vládní strany se nenapadají
    Video
    Sobotka Babišovi: Vládní strany se nenapadají vydáno 28. 2. 2015 19:39 Premiér Bohuslav Sobotka se ohradil proti výhradám vicepremiéra Andreje Babiše, které dnes zazněly na sněmu ANO. Lidé podle ministerského předsedy nečekají, že se vládní strany budou ...
   • Kartou bezkontaktně? Češi patří ke špici
    Video
    Kartou bezkontaktně? Češi patří ke špici aktualizováno 28. 2. 2015 20:11 Každou druhou bezhotovostní platbu zaplatí Češi pomocí bezkontaktní platební karty a řadí se tak v tomto ohledu k nejvyspělejším evropským zemím. V loňském roce zaplatili lidé ...
   • Pegida už vpochodovala i do Británie
    Pegida už vpochodovala i do Británie aktualizováno 28. 2. 2015 21:07 Newcastle – Na 400 lidí se sešlo v severoanglickém Newcastlu na první demonstraci hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) v Británii. Do centra města ale dorazily i ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.