ČT24

ČT24
pondělí 3. srpna 2015 Miluše

Nové iPady Applu se přehřívají, problém je asi v bateriích

Velikost textu:

San Francisco - Nové tablety iPad společnosti Apple se zahřívají zřetelně více než jejich předchozí verze a z hlediska firemních specifikací se přehřívají. Ukázaly to dnes výsledky testů amerického časopisu Consumer Reports, který vyšetřoval řadu stížností na přehřívání třetí řady iPadů. Tablety se začaly prodávat v pátek, do Česka by měly dorazit v nadcházejících dnech.

Nový iPad
Nový iPad

Teplota nových iPadů dosáhla po 45 minutách intenzivního hraní akční hry 47 stupňů Celsia. To bylo až o osm stupňů více než u předešlého iPadu, uvedl Consumer Reports po testu.

Mluvčí Applu v reakci na tvrzení spotřebitelů uvedl, že nový iPad se při firemním testování pohyboval "v rámci teplotních specifikací". Webová stránka firmy uvádí normální provozní rozsah teploty nového iPadu mezi nulou až 35 stupni Celsia a tvrdí, že po překročení tohoto rozmezí by se měl přístroj vypnout.

Apple iPad
Apple iPad

Podle expertů jde o problém nových výkonných baterií. Nový iPad má baterii o 70 procent větší než předešlá verze, řekl agentuře Reuters Kyle Wiens, šéf firmy iFixit, která je významným opravářem a dodavatelem součástek pro Apple.

Apple prodal do pondělka tři miliony nových iPadů. U předchozích dvou modelů byl počátek prodej pomalejší. Nový iPad 3 má proti starším modelům rychlejší procesor, mnohem ostřejší displej a lepší fotoaparát. Tak jako u předchozích modelů jeho cena na americkém trhu začíná na 499 dolarech (asi 9300 korun).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.