ČT24

ČT24
úterý 28. července 2015 Viktor

Apple hlásí rekord, od pátku prodal 3 miliony nových iPadů

Velikost textu:

Cupertino (USA) – Nový iPad od americké společnosti Apple se v zámoří rozprodává nevídanou rychlosti. Přestože firma nový produkt uvedla na trh teprve v pátek, už nyní tabletů prodala na tři miliony. Podobný úspěch Apple nezaznamenal ani při prodeji dvou předchozích modelů, což svědčí o lepším marketingu i stále se rozšiřující klientské základně. Do Česka by nový iPad měl dorazit během několika dnů.

Nový iPad
Nový iPad

Cena nového model iPadu začíná v amerických obchodech na 499 dolarech (9 300 korun). Nový iPad má proti starším modelům rychlejší procesor, mnohem ostřejší displej a také lepší fotoaparát. Apple začal před víkendem nový iPad prodávat vedle Spojených států ještě v dalších deseti zemích. Do konce týdne bude možné přístroj koupit i v dalších 24 zemích.

Apple v pondělí oznámil, že poprvé po 17 letech začne vyplácet dividendy. Během příštích tří let firma díky dividendám a odkupu akcií rozdělí zhruba 45 miliard dolarů (zhruba 840 miliard korun). Větší část si zatím ale hodlá nechat na účtech, aby byla připravena na případné strategické akvizice.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.