Čtvrtý iPhone se u nás dostává do prodeje

Praha/Brno - Kdo se chce stát v Česku majitelem nejtrendovějšího telefonu, může se v noci postavit do fronty. V Praze a v Brně zahájí o půlnoci dva z mobilních operátorů prodej nového iPhonu 4. Oproti tuzemským internetovým prodejcům telefon nabízejí až o 10 tisíc korun levněji.

iPhone mánie naplno propukla i v Česku. Zájem o nový model chytrého telefonu zaskočil i Vodafone. Jeho elektronický obchod dokonce na několik hodin zkolaboval. Zákazníci Vodafonu, kteří se předem registrovali, si totiž můžou multimediální přístroj koupit už o celých 24 hodin dřív v e-shopu. „Na náš e-shop přišlo velmi mnoho zákazníků. Pod tímto náporem bohužel na chvilku spadl, ale od třetí hodiny ranní si zákazníci telefon bez problémů objednávají,“ uvádí mluvčí Vodafone Miroslav Čepický.

Vodafone a O2 už dnes o půlnoci, T-Mobile v pátek ráno

Pro ostatní, kteří se nezaregistrovali, platí magická hranice dnešní půlnoci. Ve stejnou chvíli prodej zahájí i konkurenční Telefónica O2. Na rozdíl od konkurence nabídne jen dotované přístroje. T-Mobile ho svým zákazníkům nabídne v pátek ráno. Zatímco Vodafone a T-Mobile nabízí telefon i bez smlouvy, O2 zatím jedině s ní. „S ohledem na omezené dodávky ze strany Applu je nabídka iPhone 4 dočasně určena pouze pro nové a stávající zákazníky při uzavření smlouvy,“ uvedla mluvčí společnosti Martin Žabka.

Nejlevnější iPhone 4, za necelých deset tisíc, budou mít zákazníci, kteří provolají alespoň 2 400 korun měsíčně. Podobná by měla být i cena dotovaného telefonu od Vodafonu. Nedotovaný by měl podle neoficiálních informací vyjít na méně než 16 tisíc.

Operátoři věří, že stejně jako v minulosti nový iPhone ještě víc podpoří v Česku rostoucí zájem o chytré telefony. „iPhone dlouhodobě patří k jednomu z nejprodávanějších chytrých telefonů. To znamená, že další model zvýší penetraci chytrých mobilů mezi zákazníky,“ tvrdí mluvčí T-Mobile Jiří Janeček.

„This changes everything. Again?“

Nový iPhone 4 nabízí proti předchůdci odlišný vzhled, nový displej nebo možnost nahrávání videí ve vysokém rozlišení. A jde na dračku. Ve světě se jen za první tři dny od červnového uvedení na trh prodalo více než milion a půl kusů a jde o nejprodávanější výrobek z dílny Applu. Jeho majitelé si ale stěžují i na řadu nedostatků, především na ztrátu signálu a žloutnutí displeje.

Luděk Vokáč ze serveru Mobil.cz

„Hlavní nedostatky jsou především to, že má údajně problémy se signálem. Z našich testů vychází, že problémy ale nejsou takové, jaké uživatelé v USA hlásí. Nicméně to může být dáno tím, že sítě v USA a tady jsou jinak konfigurovány.“

iPhone 4
iPhone 4
Více fotek
  • iPhone 4 zdroj: Apple http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1757/175641.jpg
  • Apple autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/18/1800/179905.jpg