Nováček pražské burzy letos vydělal už 11,9 milionu eur

Praha - Sázková společnost Fortuna Entertainment Group hospodařila v prvních devíti měsících roku s čistým ziskem 11,9 milionu eur (asi 292,6 milionu korun). To znamená meziroční nárůst asi o 21 procent. Firmě pomohly k růstu především on-line sázky. Jde o první oznámené výsledky firmy po jejím nedávném vstupu na pražský akciový trh.

„Za důležité považuji, že kromě razantního nárůstu v on-line sázení se nám na všech trzích daří zlepšovat výsledky i u sázek prostřednictvím pobočkové sítě, což potvrzuje správnost námi zvolené strategie postavené na prodeji našich produktů nejen přes internet, ale právě i pomocí velmi husté sítě poboček,“ uvedl generální ředitel Fortuna Entertainment Group Jiří Bunda.

Na dosažených výsledcích se podílely zejména rostoucí tržby z on-line sázení. K pozitivním výsledkům společnosti přispělo rovněž sázení „live“, tedy sázky podávané v reálném čase v průběhu sportovní události, které již nyní představuje přes 15 procent z objemu sázek přijatých přes internet.

Sázková společnost Fortuna je nováčkem na pražské burze. Její akcie se tam obchodují teprve od 22. října. Fortuna získala emisí akcií zhruba 78,3 milionu eur (asi 1,9 miliardy korun). Zájem o primární úpis byl dvakrát vyšší, než kolik cenných papírů firma nabízela.