Kasa UniCredit Bank si polepšila o 16 procent

Praha - Tuzemská UniCredit Bank, která patří k největším bankám působícím na českém trhu, zvýšila za tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 16 procent na 2,34 miliardy korun. Stále tak zaostává za svými hlavními konkurenty – Českou spořitelnou a Komerční bankou. Pokles zisku z loňského roku se jí ale už podařilo zastavit. Celková aktiva UniCredit Bank meziročně mírně klesla na 257,5 miliardy korun.

„Uplynulé tři měsíce naznačily, že dále pokračuje pozitivní trend v oblasti vyvážené úvěrové aktivity, současně dochází k dalšímu postupnému oživování krizí postižených sektorů. Banka je v dobré kondici a připravena na další rozšiřování pobočkové sítě a svého portfolia produktů a služeb pro všechny klientské segmenty,“ komentoval výsledky generální ředitel banky Jiří Kunert.

Čistý výnos z úroků, poplatků a provizí bance meziročně stoupl o 2,4 procenta na 6,7 miliardy korun. Objem všeobecných provozních nákladů vzrostl o 2,8 procenta na téměř tři miliardy korun.

Objem úvěrů klientů se bance meziročně zvýšil o 2,6 procenta na 168,6 miliardy korun. Klientské vklady klesly o 1,6 procenta na 169,1 miliardy korun. Kapitálová přiměřenost vzrostla na 13,92 procenta.

Hospodářské výsledky za tři čtvrtletí již zveřejnily i další velké tuzemské banky. Česká spořitelna, banka s největším objemem aktiv a počtem klientů v zemi, za tři čtvrtletí meziročně snížila konsolidovaný čistý zisk o 11,5 procenta na 8,54 miliardy korun. Komerční banka vykázala jako čistý zisk 9,96 miliardy korun, což je o 18,1 procenta více než ve stejném období loni.