Renault může pojmenovat nový model Zoe, Renaultovi ostrouhali

Paříž - Soud zamítl žalobu rodičů dvou děvčátek, která mají identická jména s novým modelem auta francouzské automobilky Renault. Rodiče, příjmením Renaultovi, chtěli docílit toho, aby automobilka pojmenovala auto jinak než Zoe. Žalobci tlačili na automobilku, aby našli jiné „nelidské“ jméno pro svůj nový elektrický model auta.

V soudním líčení soudce konstatoval, že by dal Renaultovým za pravdu jen tehdy, kdyby prokázali, že jejich děti utrpěly újmu na zdraví kvůli stejnému jménu. Rodinný právník se chce ale proti rozhodnutí odvolat. Paradoxně jeho nevlastní dcera se také jmenuje Zoe.

Zoe - nástupce modelu Clio

Automobilka několik svých vozů už ženskými křestními jmény nazvala - například Mégane nebo Clio. Nikdy to ale nevyvolalo takovou vlnu protestů jako teď. I na webových stránkách se strhla ostrá diskuze. Na Facebooku se dokonce objevila petice s názvem „Zoe není označení pro auto“, kterou už podpořilo šest tisíc příznivců.

„Toto rozhodnutí není překvapením. Renault se hájil tím, že Zoe nebylo křestní jméno,“ uvedl rodinný právník David Koubbi. Model Zoe je nástupce současného typu Clio, ale v elektrické výbavě.

Otec se bojí, že děti budou k Zoe kruté

„Uštěpačné poznámky jsou velice jednoduché. Jdu se podívat na airbagy. Kde jsou vlastně ale její airbagy?“ říká tatínek Zoe Cedric Renault. Zoe by se měl na trhu objevit až v roce 2012. Podle generálního ředitele Renaultu se v roce 2020 podíl z celkových tržeb z jeho prodeje vyšplhá až na dvě třetiny.

Renaut Mégane Coupé
Renaut Mégane Coupé
Více fotek
  • Renaut Mégane Coupé zdroj: renaut.com http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/11/1017/101629.jpg
  • Renault Zoe zdroj: Renault http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/21/2097/209639.jpg