Pro podezření z daňových úniků byli zatčeni manažeři firmy Central Group

Praha - Kvůli údajnému podezření z daňových úniků zatkla dnes Policie ČR čtyři manažery Central Group. Podle televize Nova, která se zprávou přišla, tak měli připravit stát na daních o přibližně 330 milionů korun. Mimo jiné byl zadržen výkonný ředitel společnosti Central Group Aleš Novotný. Jeho zadržení potvrdila televizi jeho manželka. Manažeři jsou nyní údajně stále vyslýcháni, policie však nikoho ještě neobvinila. 

Policie vyšetřuje údajné daňové úniky společnosti Central Group přes rok. Loni v listopadu policie provedla v kancelářích Central Group razii a zabavila účetnictví firmy. Vedení společnosti tehdy tvrdilo, že za vyšetřováním firmy stojí konkurenční boj. „Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krácení daní podle paragrafu 148 trestního zákona,“ řekl letos v únoru k zájmu policie o společnost Central Group mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Roman Skřepek.

Central Group je jedním z lídrů na tuzemském rezidenčním trhu. Majitelem 90 procent akcií je zakladatel společnosti a předseda představenstva Dušan Kunovský. V roce 2008 prodal za jednu miliardu korun desetiprocentní podíl ve firmě neznámé švýcarské finanční společnosti Global Property Capital.