Výbava superbu se omezovat nebude, deštník mu zůstane

Mladá Boleslav – Škodovky nakonec nebudou mít omezenou výbavu. Boleslavská automobilka nebude vyrábět v porovnání s dalšími koncernovými vozy s horší výbavou. V listu Škodovácký odborář to uvedl šéf Škodovky Winfried Vahland. Omezovat se tak nebude ani výbava Škody Superb, které měl chybět například deštník. Uvedl to předseda představenstva koncernu VW Martin Winterkorn.

Vahland: Deštník jsme vzali a hned ho zase vrátili

V polovině října koncern Volkswagen nařídil Škodovce omezovat výbavu. Hospodářské noviny tehdy uvedly, že vedení koncernu spustilo dříve naznačovaný tlak na Škodovku. Vybavení škodovek mělo být chudší než výbava volkswagenů. Zákazníci totiž začali dávat přednost levnějším škodovkám se stejnou výbavou, jako mají dražší volkswageny.

Šéf Škodovky Winfried Vahland:

„Naše vozy se nebudou ochuzovat. Když jsme vyndali ze superbu deštník, tak jsme ho zase rychle vrátili. Náš superb musí mít pohodlná madla, deštník a velký kufr. To si nenecháme nikým vzít.“

Omezování výbavy si nechal vysvětlit na nedávném zasedání Světové koncernové rady předseda odborů Škody Auto Jaroslav Povšík přímo od předsedy představenstva koncernu VW Martina Winterkorna. Podle jeho vyjádření je ale jasné, že k omezování nedojde. „Dá se však předpokládat, že vlajkové lodi firmy mohou být jinak vybavené. Rozhodně však tyto vozy nebudou nijak ochuzené a už vůbec ne v horší kvalitě,“ řekl Winterkorn odborářům.