KIT digital zvedl ztrátu a nemile překvapil analytiky

Praha – KIT digital za tři čtvrtletí zvýšil ztrátu na 26,8 milionu z loňských 4,4 milionu dolarů. V samotném třetím čtvrtletí čistá ztráta meziročně poklesla o 28 procent na téměř osm milionů dolarů. Výrobce softwaru pro správu videa však za prvních devět měsíců roku meziročně zvýšil tržby o 118 procent na 68,17 milionu dolarů.

Analytici tak velkou ztrátu nečekali 

Analytik společnosti Patria Finance Tomáš Tomčány

„Celkově je ztráta vyšší, než jsme očekávali, převážně kvůli vyšším nákladům souvisejícím s akvizicemi.“

Ztrátu způsobily zejména náklady na restrukturalizaci a integraci získaných společností, náklady spojené s fúzemi a akvizicemi a nepeněžní kompenzace, tvrdí analytik společnosti Patria Finance Tomáš Tomčány.

Společnost je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu videí prostřednictvím protokolu IP a má přes 600 firemních zákazníků ve více než 30 zemích světa. Podnik má své hlavní pobočky v Praze, Kolíně nad Rýnem, Dubaji, Londýně, Melbourne, New Yorku, Stockholmu a Torontu.

KIT digital je přítomen na americké burze Nasdaq a na pražské burze. Firma minulý týden oznámila, že chce prodat až osm milionů nových akcií, což je zhruba třetina nynějšího počtu. Čistý výnos by měl při ceně 12 dolarů za akcii dosáhnout 88,3 milionu dolarů.

Hospodářské výsledky KIT Digital
Hospodářské výsledky KIT Digital