Částečné úvazky v Česku nefrčí

Praha – Čerstvá analýza České bankovní asociace nalezla na českém trhu práce mnoho nešvarů a nedostatků. Největším problémem je podle zprávy nechuť zavádět zkrácené úvazky a vysoké náklady na propouštění zaměstnanců. Dokument, který dává vládě zpětnou vazbu, by té současné mohl posloužit především jako vodítko při zavádění řady reforem.

Evropský opozdilec v zavádění částečných úvazků - tak nás vidí svět. Částečné úvazky jsou přitom velmi výhodné a oblíbené u studentů nebo žen na mateřských dovolených. Zaměstnavatelé o nich ale nechtějí ani slyšet. Jsou pro ně totiž drahé. Podobných problémů má tuzemský trh celou řadu a analýza přináší návrhy na jejich řešení. „Ty problémy, které je třeba řešit, jsou tam kvalifikovaně rozebrány. A je potřeba je řešit urychleně, včetně reforem,“ tvrdí generální ředitel Svazu průmyslu a obchodu Zdeněk Liška.

Asociaci se kromě nedostatku zkrácených úvazků nelíbí například vysoké náklady na propouštění zaměstnanců. Na výpověď se často totiž nabalí tak vysoké odstupné, že zaměstnance téměř nelze vyhodit.

Ředitel Deloitte Czech Republic Luděk Niedermayer:

„Jsou to věci, které by neměly být kontroverzní. Ale bude je třeba připravit tak, aby nebyly příliš drahé, a byly funkční. Čili je to trochu o kompetenci těch reforem, což je věc, kterou já od vlády očekávám v příštím roce - že přijde s kompetentními a funkčními reformami.“

K budoucnosti ale analytici hledí s optimismem. „Český trh má pravděpodobně to nejhorší za sebou. Myslím tím dopady krize, která ovlivnila světovou ekonomiku v posledních dvou letech. V nejbližších měsících se nezaměstnanost může zvýšit, přece jen v zimě se řada sezonních prací omezuje,“ dodává hlavní analytik Patria Finance David Marek.

Jak vláda s analýzou pracovního trhu naloží, není zatím jasné. Svaz průmyslu a obchodu chce dokument premiéru Nečasovi ale představit co nejdříve.