Nejdražší láhev tequily ozdobily diamanty a platina

Mexiko City - Když se řekne Mexiko, asi každému se vybaví tequila, tedy alkoholický nápoj, jehož základní surovinou je agáve. Teď bude mít tequila i svůj Diamantový zákon. Právě tak se totiž jmenuje zřejmě nejdražší láhev populárního mexického nápoje. Vyrobila ji palírna La Capella a je celá hustě posázená diamanty a platinou. Její vyvolávací cena na chystané aukci bude 3,5 milionu dolarů.

Samotná láhev sedmiletého likéru je vyrobena z keramiky. Na jejím povrchu se ale třpytí silná vrstva platiny a více než 4 tisíce diamantů v hodnotě 328 karátů. „Láhev má na sobě přes dva kilogramy platiny. Na jejím zpracování se podílelo 20 až 30 lidí,“ upřesnil prezident palírny La Capilla Victor David Mena. Palírna tak doufá, že se stane nejdražší tequilou na trhu.

Společnost chce svůj unikát představit na turné v mnoha evropských zemích a Blízkém východě. Chce tak vyvolat zájem u potenciálních kupců. „Láhev bude postupně vystavována v Londýně, Paříži, Švýcarsku, Španělsku, Monaku a Dubaji, Spojených arabských emirátech,“ uvedla hosteska společnosti Deny Vearová. Nakonec se tequila prodá v dražbě.

Hacienda la Capilla už teď drží prvenství v Guinnessově knize rekordů za zatím nejdražší tequilu. Ta se prodala za rovný milion dolarů. Cena nynějšího skvostu by měla být více než trojnásobná.