Na čistou čokoládu už v Evropě nenarazíte

Řím – Itálie porušila právo unie, když povolila výrobcům psát na své výrobky čistá čokoláda. Verdikt vynesl Evropský Soudní dvůr. Ten vyřešil spor ohledně označování čokolády v Itálii a rozhodl o tom, že se výraz nebude používat v celé Evropské unii. Dříve se s podobnými problémy potýkala i Británie.

Podle unijních norem u čokoládových výrobků, které obsahují výlučně kakaové máslo, je možné na jejich etiketě tuto informaci zmínit. Spotřebitel ale nesmí být uváděn jakkoli v omyl, což se podle soudu stalo právě v posuzovaném případě.

V Itálii je možné uvést na obalu „čistá čokoláda“, pokud výrobek neobsahuje náhradní rostlinné tuky. To se však nelíbilo Evropské komisi, která dohlíží na dodržování unijních pravidel. Brusel soudí, že spotřebitel musí být informován o tom, jestli jsou v čokoládě náhradní rostlinné tuky, avšak nikoli prostřednictvím samotného prodejního názvu. S ničím takovým jako „čistá čokoláda“ totiž normy EU, které platí od konce 90. let, nepočítají.

Pokud se přidají rostlinné tuky, což se podle dnešního prohlášení komise děje běžně v řadě zemí EU, třeba v Británii, pak to musí být uvedeno na etiketě.