Slevy přilákaly na internet 100 milionů Američanů

New York – Po černém pátku, který ve Spojených státech startuje vánoční nákupní horečku, přišlo rekordní Cyber Monday. Tedy den, kdy slevové žezlo přebírají internetové obchody. Pondělí po americkém Díkuvzdání patří slevám na internetových obchodech v USA už tradičně. A letos bylo větší než obvykle. Na webu totiž včera Američané utratili přes miliardu dolarů.

Devět z deseti internetových prodejců si na pondělí připravilo speciální nabídku. Na výhodný a rychlý nákup se přichystalo přes sto milionů Američanů.

Zvýšený provoz během pondělka zaznamenal i největší internetový platební systém PayPal. Počet plateb totiž vzrostl ve srovnání s loňským rokem o jednadvacet procent. Nákupní horečka ale přidělává práci i spedičním firmám. „Jak ve FedEx, tak v UPS vědí, že pondělí po díkuvzdání je vždycky náročné. Pro letošek pro jistotu nabrali extra zaměstnance,“ uvedl analytik Standard & Poor´s Jim Corridore.

Video Reportáž Jana Beránka
video

Reportáž Jana Beránka

Zájem o internetové nakupování roste. Loni se během on-line pondělka prodalo zboží za 887 milionů dolarů. Ještě před pěti lety to přitom byla polovina. A podle analytiků společnosti ComScore by letos měly tržby překročit miliardu.