Microsoft útočí na Nintendo přes hry, tělo a pohyb

Praha - Počítačoví hráči se připravují na tuhou zimu i tím, že nakupují nové konzole. Hernímu průmyslu by tak mohl vyjít plán smazat první pokles tržeb v historii mladé scény. Úspěšné sezoně výrazně pomáhají nová ovládání pro herní konzole. Nápad zapojit do hraní celé tělo se ukazuje jako možné východisko na oživení tohoto trhu. Poté, co s ním uspělo japonské Nintendo, které jen na americkém trhu prodalo přes šedesát milionů svých konzolí Wii, se na vlně nového trendu vezou i Microsoft a Sony.

Zákazníci Microsoftu si během listopadu pořídili ke svým Xboxům přes dva a půl milionu sad s ovládáním Kinect. To už nepotřebuje žádné páčky - ovladačem se stalo celé hráčovo tělo. Sony prodává svůj Move o měsíc déle a je na čtyřech milionech. „Pokud dnes vidíte například Kinect na pultu a chcete ho, tak ho kupte hned. Protože při tomto tempu prodejů si dovedu představit, že před Vánoci už bude poptávka převyšovat nabídku,“ radí Ed Williams, výkonný ředitel Bmo Capital Markets.

Zatím je pro Kinect připraveno sedmnáct her. Ale na příští rok už jsou ohlášeny desítky novinek. Také vývojářům her se Kinect líbí. Je vidět, že Microsoft i Sony to vzali vážně a posunuli o velký kus dál to, co před pár lety začalo Nintendo. Kinect se ale objeví i pod českými vánočními stromečky. Plány Microsoftu jsou totiž velké a chce do konce roku své prodeje ještě zdvojnásobit.