Speciální dar překvapil Armádu spásy, v kyblíku se našly drahé prsteny

Harrisburg - Štědrý dar udělal radost pennsylvánským bezdomovcům. Neznámý dobrodinec hodil do červeného kyblíku na milodary pro Armádu spásy dva prsteny, jeden snubní, druhý dokonce s diamantem. Jejich hodnota v přepočtu přesahuje jedenáct tisíc korun.

V červeném kyblíku, do kterého se vybírají milodary pro lidi bez domova, našli zaměstnanci Armády spásy už leccos. Tento nález ale překvapil všechny. „Pamatuju si na dvojici žen, které nějaký prsten zmiňovaly. Ale nevěnoval jsem tomu pozornost,“ prohlásil Larry Roberts z Armády spásy.

V jednodolarové bankovce byly pečlivě zabaleny dva prsteny - jeden snubní a druhý s diamantem. Jejich hodnota podle odhadů přesahuje 600 dolarů. Kdo prsteny na charitu věnoval a proč, zůstává ale záhadou. „Nevíme to jistě, ale vypadá to, že je to dar pro kampaň Armády spásy,“ podotkla Patricia Richwinová.

Larry Roberts, Armáda spásy:

„Bůh jim žehnej, protože to, co udělali, pomůže mnoha lidem.“


Z neobvyklého dárku se tak můžou radovat nejen zaměstnanci Armády spásy, ale především její klienti, kterými jsou lidé bez domova. Těm je totiž výtěžek vánoční sbírky určen.

Prsteny
Prsteny