Farmářské trhy lákají na zabijačkové hody

Praha - Přes dvě stovky farmářů a řezníků začalo letos prodávat na pražských farmářských trzích. Ve třech tržnicích se snaží sdružení Archetyp oživit tradici a přinést Pražanům původní české zboží přímo od zemědělců. Posílit návštěvnost má i adventní novinka – zabijačkové trhy. Dnes to jitrnicemi a tlačenkou vonělo na Kubánském náměstí.

Ze zákazníků farmářských trhů ukously tvrdé mrazy, které v posledním týdnu zasáhly Českou republiku. To ale rozhodně neplatilo pro ten dnešní na pražském Kubánském náměstí. Tuhé mrazy povolily, a dokonce i přestalo sněžit. „Významná část zákazníků na tržišti jsou starší lidé, kteří nevycházejí, bojí se kvůli kardiovaskulárním chorobám. Jakmile jde teplota trochu nahoru, tak je znát, že ty lidi začínají nakupovat víc,“ uvedl předseda občanského sdružení Archetyp Jiří Sedláček.

Sdružení Archetyp provozuje po Praze tři tržnice a na seznamu jejich dodavatelů jsou už dvě stovky farmářů. Každý z nich se musí zaručit za to, že své zboží vyrobil nebo vypěstoval sám nebo pochází z prověřených zdrojů.

Tradici farmářských tržišť začalo sdružení Archetyp obnovovat letos na jaře a dnes už má na třech místech v Praze přes stovku stánků. Farmářům se líbí především to, že kromě toho, že nalákají další nové zákazníky, s nimi mohou navázat i užší vztahy. „Pro nás je problém prosadit zboží někam jinam. Přesvědčit toho obchodníka, aby zboží bral. Tohleto všechno je odstraněno a to zboží jde přímo k zákazníkovi a není tam navýšení cen,“ podotkl majitel Jatek Kozel Václav Kozel.

I pro zákazníky má nákup na farmářských trzích řadu výhod. Kromě nižších cen je to tradiční atmosféra a také to, že na trzích koupí čerstvé zboží, které neprodělalo dlouho cestu třeba z Číny nebo z jižních krajin. Podle některých je to poznat především na chuti. Český česnek prý pálí víc než ten, který vyrostl na plantáži kdesi v Asii.

Další cestou, jak se dostat k zboží z českých polí, je prodej ze dvora. Na internetu si stačí najít nejbližšího farmáře a dojet si pro čerstvou zeleninu rovnou k němu domů. Ministerstvo zemědělství to chce od příštího roku podpořit i tím, že malým pěstitelům změkčí normy. U farmářských trhů i prodeje ze dvora je však třeba počítat s tím, že k mání jsou prostřednictvím těchto prodejních kanálů především sezonní plodiny.

Zabijačková polévka - nové lákadlo farmářských trhů.
Zabijačková polévka - nové lákadlo farmářských trhů.