Sezóna předvánočních výprodejů začíná

Praha - Sezóna předvánočních výprodejů již v Česku odstartovala. Od pátku například hypermarkety Globus zlevní vybrané sezónní zboží až o 70 procent. Poprvé začali předvánoční výprodeje obchodníci organizovat před dvěma lety, aby v pro ně klíčovém období roku podpořili poptávku, která upadla v době hospodářské krize.

Předvánoční slevy se podle mluvčího hypermarketů Globus Borise Malého budou letos týkat 9000 druhů zboží například z podzimní a zimní kolekce konfekce, prádla, bytového textilu, kožené galanterie, obuvi i značkového sportovního zboží. Zboží zlevní o 30, 50 nebo 70 procent. „Snížení cen textilu, konfekce a obuvi v řádu desítek procent motivovalo zákazníky k nákupům tohoto sortimentu, které řada lidí dříve odkládala až na výprodeje po Novém roce. Proto jsme se rozhodli výprodeje zopakovat i letos,“ dodal Malý.

Rovněž společnost Tesco Stores ČR láká zákazníky na předvánoční slevy potravin, hraček, oděvů i elektroniky. Podle mluvčí Tesco Stores ČR Evy Karasové činí slevy až několik desítek procent a firma je průběžně poskytuje na vybraný sortiment od poloviny října, kdy zahájila vánoční prodej: „Výprodeje, které slouží k doprodeji omezeného sortimentu sezónního zboží, plánujeme zahájit po Vánocích.“

Předvánoční slevy přinesly v předchozích dvou letech řetězcům nemalé tržby. Pro obchodníky představují Vánoce tradičně nejsilnější prodejní období v roce, loni ale kvůli hospodářské krizi prosincové tržby maloobchodníků po několika růstových letech poprvé klesly meziročně o 1,9 procenta.

Vánoční ozdoby
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24