Vánoce se blíží a přináší nové hity, třeba uklízecí roboty

Praha - Podle zkušeností obchodníků Češi nechávají vánoční nákupy na poslední chvíli. Času už ale moc nezbývá. Podle obchodníků bude o tomto víkendu největší nápor a nejlepší tržby. Podhoubí vánočních stromků bude letos opět úrodné. Češi na dárcích pro své blízké rozhodně nešetří. Nebojí se ani experimentovat s novými trendy. A to především v elektronice a hračkách. Spousta Čechů tak najde pod stromečkem například uklízecího robota.

Podle vedoucí prodejny hraček Bambule Simony Kovaříčkové chtějí děti nejčastěji to, co vidí v televizi. „To, co je v reklamě, je už prakticky vyprodáno,“ podotkla Kovaříčková. Zatímco kluci chtějí nejčastěji autíčka, vláčky nebo třeba létající talíře, holčičky píšou Ježíškovi o plyšová zvířátka. Maminky určitě neurazí móda či parfémy. Letos u nich ale vedou především dárkové poukazy nebo pomocníci do domácnosti, kteří neodmlouvají a sami uklidí. „Co se týče robotovače, je to hit letošního roku. Je to taková zajímavá věc a čím dál tím víc lidí tomu přichází na chuť,“ řekl Pavel Sláma z Datartu. Podle prodejců jsou teď uklízecí roboti na vrcholu. Prodávají se po stovkách kusů.

Z módy asi nikdy nevyjdou holicí strojky nebo vody po holení. Tátové by ale letos chtěli pod stromečkem najít moderní technologie, jako jsou třeba tablety nebo chytré telefony. V kurzu je hlavně iPad. Kromě přehrávání filmů a surfování na internetu funguje totiž i jako čtečka elektronických knih.

Dobře se prodávají i přístroje na výrobu kávy nebo výrobníky sodovky. Původní drátěné sifony totiž nahradil moderní design a novodobé sodovkovače mizí z pultů prodejců, jak obchodníci sami říkají, jako rohlíky.

Moderní technologie
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24